Mennyit dolgoznak a külföldiek egy szigetes sörért?

2016. augusztus 16. 19:43

Külföldi fesztiválozókat kérdezett az Átlátszó Oktatás arról, mennyi időt kell dolgozniuk a Szigeten kapaható korsó sör 650 forintos áráért?

2016. augusztus 16. 19:43

 

Összesen 54 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Selamat
2017. május 23. 09:11
Nem lehet mindent másokra fogni. Aki akar, és tesz is érte, az itthon is tud olyan melót fogni magának, amiből meg tud élni rendesen, sőt érvényesülni. Igaz, hogy ahhoz rendesen le kell hajtania a fejét, és dolgozni megállás nélkül. Előtte meg tanulni, mert anélkül nem megy. Örök példáim azok az általunk ismert családok, ahol a családfők 5-8 gyereket tartanak el úgy, hogy közben nem panaszkodnak. Ennyi gyereket Angliában is csak a határozottan gazdagok tudnak eltartani. Látszatra ki a német, ki a magyar? Ez nem kivülről jön, hanem belülről. A tartás. Aki a tisztességes polgári értékek mellett éli itthon az életét, annak ugyanolyan jó tartása van, mint a német megfelelőjének. A ruha, megjelenés már csak rásegít erre. A helyzet attól siralmas, hogy a honiak jó része csak saját maga tehet arról, hogy mit ér el, és hogy néz ki. Erről se egy kormány, se a körülötte lévő társadalom sem tehet, csak az illető maga.
balbako_
2017. február 28. 19:03
Papíron éheznek. Valójában még azok sem akiknek a szülei elisszák azt a keveset is, amit szereznek. Valójában a lumpen prolik éheznek a hatalomra.
balbako_
2017. február 28. 19:03
Az Egyesült Királyságban az átlagjövedelem négyszerese a magyarnak, ami sok honfitársunk számára teszi vonzóvá az angliai, londoni munkavállalást. Mindez azonban nem feltétlenül jelent könnyebb egzisztenciateremtést, legalábbis nem Londonban. A világ legdrágább lakóhelye a CBRE nemzetközi ingatlan-tanácsadó "Global Living Report" című új lakópiaci jelentése szerint ugyanis London, ahol hozzávetőleg 8,6 millió Ft/m2 áron vásárolhatunk egy új építésű, felsőkategóriás belvárosi ingatlant. Az Otthon Centrum "Lakáspiaci Monitor" elemzése szerint Budapesten ezzel szemben egy belvárosi újépítésű, prémium lakás átlagos négyzetméter ára "csupán" 700.000 forint. A CBRE és az Otthon Centrum közös elemzésében azt vizsgálja meg, hogy miből adódik az óriási különbség a lakóingatlanok árai között.
Békanász a hasadon
2016. augusztus 27. 13:50
Nem a Zolinak persze. :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!