Kiáll a dolgozó kisgyerekes nők mellett az LMP

2014. július 13. 14:30

Az LMP úgy kívánja megváltoztatni a munka törvénykönyvét, hogy ne legyenek elbocsáthatóak a 3 évnél fiatalabb gyermeket nevelő nők, jelentette be a Szél Bernadett.

2014. július 13. 14:30

Ugyancsak kötelezővé kívánják tenni a jogszabály megváltoztatásával a munkáltatók számára a kisgyermekes anyák úgynevezett atipikus foglalkoztatását, vagyis ne csupán részmunkaidőben, hanem például távmunkában, vagy sűrített munkahét formájában is dolgozhassanak, közölte Szél Bernadett. Ugyanakkor azt követelik a kormánytól, hogy nyújtsa be az Országgyűlésnek a családon belüli erőszak elleni Isztambuli egyezmény ratifikációját - tette hozzá a politikus.

Szél Bernadett úgy vélekedett, hogy a kormány továbbra is másodrendű állampolgárokként kezeli a nőket, akinek a helyzete egyre romlik. Mint fogalmazott: amíg a nők úgy érzik, hogy nincsenek megbecsülve, nincsenek lehetőségeik ebben az országban, addig nem lesz elég baba sem. Ez azért lehet így, mert kormányzatok sora nem érti meg azt, hogy a nők nem pénzért szülnek, hanem akkor, ha van lehetőségük és esélyük gyermekük tisztességes felnevelésére - tette hozzá.

A Fidesz-kormány intézkedései köszönő viszonyban nincsenek a retorikájával, a kormány hátat fordított a nőknek, és egyneműsítette az országot - vélekedett az LMP-s politikus. Az Országgyűlésben, mindössze 10 százalék a nők aránya, a 133 kormánypárti képviselő közül, mindössze 9 nő, a kormány pedig kizárólag férfiakból áll. Megszűnt a nőüggyel foglalkozó parlamenti albizottság, és nincs már a nők foglalkoztatásáért felelős miniszteri biztos sem. Az LMP kezdeményezi az utóbbi poszt visszaállítását is - mondta a társelnök. Ugyancsak elfogadhatatlan, hogy immár 60 ezer forintnyi különbség alakult ki egyes szakmákban a nők és a férfiak bére között, a Fidesznek foglalkoznia kellene ezzel - fűzte hozzá.

Elfogadhatatlan, ami a DK-rendezvényen történt

Egy azzal kapcsolatos újságírói kérdésre, miszerint a Demokratikus Koalíció egy rendezvényén bántalmazták Gulyás Mártont, a Krétakörnek a romabűnözés kifejezés ellen tiltakozó képviselőjét, Szél Bernadett azt válaszolta, hogy elfogadhatatlannak tartják a történteket, és további vizsgálatot követelnek. Hozzátette: nem szeretnének beszállni az „álbaloldali pártok” vitájába, ám elfogadhatatlannak tartják, hogy a bűnözés szó elé bármilyen népcsoport nevét beillesszék.

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ángyán Páván
2014. július 14. 00:04
Ez a nő 2000-05 Philip Morris Magyarország Kft., a fiatalok dohányzás-prevenciós programjának koordinátora http://www.whoiswho-verlag.ch/versionnew/ungarn/verlag/63.php?txt_Language=HU&real_str_PersID=HU12000376&uniqueID=280a8106-e207-4e0d-9d2d-00b0ff3349e6 Ezt a civil oldalt, Ökotársosul, Bernistül, anyástul http://www.eck.hu/node/220 a: A portál és a kiszolgáló létrehozását és működését az Eger Philip Morris Alapítvány támogatta. Alapítva 2002. augusztusában (Hivatalos megnyitó: 2002. szeptember 20.) A norvégok a Philip Morris bizniszét is támogatják? Vagy hogy a viharba - szélbe - van ez?
kurbitalis
2014. július 13. 19:37
Demagóg barmok! Ezzel azt érnék el, hogy szülőképes nőt vállalkozók nem alkalmaznának. Legfeljebb feketén. Nem kell ez az operett-antiszemita a magyarnak.
Akitlosz
2014. július 13. 17:44
"Megszűnt a nőüggyel foglalkozó parlamenti albizottság," No és mi lesz a magánélethez való joggal? Ez a nőüggyel foglalkozó bizottság csupán mások magánéletében való gusztustalan vájkálás.
Akitlosz
2014. július 13. 17:42
Egy munkahelyen csak a munkavégzés szabadna, hogy számítson. A szociálpolitika az állam dolga és nem a munkahelyeké.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!