Megjelent Ernest Hemingway egy eddig kiadatlan novellája

2018. augusztus 03. 17:17

Először jelent meg nyomtatásban Ernest Hemingway egy 1956-ban írt novellája egy amerikai irodalmi magazinban.

2018. augusztus 03. 17:17

Hemingway egy 1956 augusztusában írt levelében közölte kiadójával, hogy elkészült öt új novellával. „Talán picit bugyuta történetek, de néhány közülük nagyon mulatságos szerintem” – írta Hemingway, hozzátéve, hogy halála után bármikor kiadhatják a történeteket. Ezen írások közül eddig csupán egyet – Black Ass at the Cross Roads – publikáltak. 

Az amerikai író hagyatékkezelőjének jóváhagyásával a The Strand Magazine című irodalmi lap most közre adta a második történetet, az A Room on the Garden Side című novellát – olvasható a The Guardian című brit lap online kiadásában.

A 62 évvel ezelőtt írt történet a Hemingway szívének kedves párizsi Ritz hotelben játszódik, a náci megszállás végén. Az egyes szám első személyben megírt novella felvonultat mindent, amit Hemingway írásaiban szeretnek az olvasók, van benne háború, bor és bajtársiasság. A nagyjából kétezer szavas történet elején egy csapat katona, a narrátor Robert és társai beszélgetnek iszogatás közben harcról, költészetről és szerelemről.

Az A Room on the Garden Side című novellához hasonlóan Hemingway több írása, egyebek között a Vándorünnep és a Veszélyes nyár is az író halálát követően jelent meg. Hemingway 1961-ben önkezével vetett véget az életének 61 éves korában.

Az A Room on the Garden Side Hemingway több másik munkájával együtt a bostoni John F. Kennedy Elnöki Könyvtár és Múzeum gyűjteményébe tartozik és az életrajzírókon, valamint a történészeken kívül eddig csupán néhányan olvasták az elmúlt több mint hat évtizedben.

(MTI)

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
antioxi
2018. augusztus 05. 12:49
1) Anno Hemingway rajongó voltam (minden cikket összegyűjtöttem róla) amíg egy magyar szakos egyetemista csaj azt mondta nekem: "Hemingway egy szófosó" - ez teljesen nem így van, de ekkor "kiszerettem" belőle. 2) Hemingway megtévesztett baloldali volt, de "akkor" a baloldaliság nem azt jelentette mint ma. 3) Maradandót alkotott: Öreg halász és a tenger, Búcsú a fegyverektől, A Kilimandzsáró hava, stb. ps: Nem volt állat gyűlölő, de alkohol gyűlölős sem, sőt-:) Volt szerencsém lenni a cubai villáját. Láttam a négy macskájának a sírját a kerti medence végében. Volt ott még négy fehér talicska-szerűség (kissé szélesebb mint a magyar taliga). Ezeknek a célja az volt, ha Hemingway beivott a barátaival akkor ezeken tolták fel őket a villában.
syphax
2018. augusztus 04. 07:00
Nem mindenki kedveli Hemingway-t. Én sem "rajongok érte" különösebben. De az "Öreghalász és a tenger" értékeit és érdemeit nem tudom, nem elismerni. Mindazonáltal az a "forszirozott" férfiaskodás-macsóizmus, ami az egész életművéből árad, számomra meglehetősen KIMÓDOLTNAK és MESTERKÉLTNEK tűnik. Ergo. Ha már 20.sz-i amerikai irodalom, akkor nekem inkább John Steinback a vonzóbb. Persze Hemingway-t se becsülném azért le.....
fakutya Bobber
2018. augusztus 03. 23:36
Hemingway szar komcsi.
még fokozza
2018. augusztus 03. 20:14
Kár, hogy Hemingway mindig cseszteti az állatokat. Jack Londont jobban szeretem, amikor a farkas-kutyák döntést hoznak a világuk dolgairól és cselekednek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!