Egy arany és egy bronz a magyar úszók mérlege az Eb zárónapján

2022. augusztus 17. 20:46

Kós Hubert első, Késely Ajna pedig harmadik lett a római úszó Európa-bajnokságon.

A magyar küldöttség öt arannyal, hét ezüsttel és három bronzzal zárta a medencés viadalokat, túlszárnyalva ezzel a tavalyi budapesti Eb termését.

A magyar csapat túlszárnyalta a tavalyi budapesti Európa-bajnokságon elért eredményét,

a Duna Arénában 5-3-4 volt a „termés”.

A 19 esztendős Kós a 200 méter vegyes fináléjában ugrott medencébe. Az UTE versenyzője ígéretéhez híven erősen kezdett, elsőnek fordult ötven méter után. Háton növelte előnyét, majd mellen a második helyre csúszott vissza, de a hajrát ő bírta a legjobban, és nagy győzelmet aratott 1:57.72 perces eredménnyel. Kós ezzel felnőtt pályafutása első érmét nyerte nagymedencés világversenyen.

A női 400 méter gyors fináléjában két magyarért szurkolhattak a nézők és a csapattársak,

Késely Ajna (4:08.00) és Fábián Bettina (4:08.63) között végül csak bő fél másodperc döntött előbbi javára, és ezzel bronzérmet szerzett.

Jakabos Zsuzsanna 200 méter pillangón volt érdekelt a fináléban. A győriek 33 éves versenyzője – aki 400 méter vegyesen ezüstérmes, a 4x200 méteres gyorsváltó délelőtti tagjaként pedig bronzérmes volt – 2:09.03 perccel csapott a célba. Egészen az utolsó ötven méterig az utolsók között tempózott, a végén azonban remek hajrával sikerült előre lépnie az ötödik helyre.

(MTI)

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Összesen 11 komment

vip era
2022. augusztus 18. 06:43
Az éremtáblázat 2. helyén végeztünk! Mindezt egy generációváltás közben produkáltuk. Szép jövő,és már jelen vár úszósportunkra.